Producent nawozów granulowanych
Zamówienia: Pon - Pt 8.00 - 18.00
PFC2: ŚRODEK WAPNUJĄCY

Turbo Magnezja - nawóz wapniowo-magnezowy



Nawóz wapniowo-magnezowy jest produktem pochodzenia naturalnego, uzyskiwanym z mielonego dolomitu surowego. Zawiera niezbędne dla prawidłowego wzrostu roślin składniki, głównie magnez i wapń. Nawozy wapniowo-magnezowe odkwaszają glebę i jednocześnie uzupełniają ją w mikroelementy. Ze względu na znaczną zawartość CaCO3 ok. 60%, MgCO3 ok. 30%, zaleca się stosowanie wapna w pierwszej kolejności na glebach o niskiej i bardzo niskiej zasobności tego składnika.


Wapno TURBO MAGNEZJA jest nawozem łagodnie działającym, łatwo przyswajalnym przez rośliny, który przyczynia się do poprawy struktury gleby, uregulowania odczynu i poprawy jej właściwości fizyko-chemicznych. Zapobiega negatywnym wpływom ołowiu, kadmu i innych metali ciężkich na zdrowie ludzi i zwierząt. Regulowanie odczynu gleby i stosowanie wapna TURBOMAGNEZJA zapewnia prawidłowy wzrost i rozwój roślin. Należy jednak unikać wapniowania gruntów do tego nie przeznaczonych, tzn. o właściwym odczynie pH.

Turbo Magnezja to nawóz dla tych, którzy pragną uzyskać wysokie i jakościowo dobre plony.

Zadeklarowane składniki pokarmowe:
Liczba zobojętnienia: 58
Granulometria: 10% (m/m) przechodzi przez sito o rozmiarze oczek 1mm
Tlenek wapnia (CaO) całkowity,% (m/m): 38,3% (Ca=27,4%)
Tlenek magnezu (MgO) całkowity,% (m/m): 14,3% (Mg=6,3%)
Reaktywność: 51,7%
Składniki: węglan wapniowo-magnezowy(dolomit)1 nr CAS 16389-1, mączka wapienna1, nr CAS 1317-65-3 gdzie 1: CMC 1: Pierwotne surowce i mieszaniny
Informacje dodatkowe: Skład ziarnowy: 42% frakcja 2,0-6,0 mm.

Zakres stosowania
Nawóz przeznaczony jest do stosowania pod uprawy polowe, ogrodnicze, sadownicze, użytki zielone i poplony, na wszystkie gleby, niezależnie od ich składu mechanicznego. Daje dobre efekty w nawożeniu łąk, pastwisk oraz plantacji trwałych. Odkwasza glebę poprawiając równocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę.

Wielkości dawek
Dawki nawozu powinny być każdorazowo dobrane w zależności od rodzaju i pH gleby, zasobności gleby oraz uprawianych roślin. W przypadku stosowania nawozu pogłównie na rośliny nie należy przekraczać dawki 500 kg CaO/ha. Orientacyjne dawki nawozu w tonach/ha, w zależności od kategorii agronomicznej i pH gleb, przedstawia n/w tabela.

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie, gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie, za każdym razem w sposób wykluczający nawożenie pól i upraw do nawożenia tym nawozem nieprzeznaczonych. W przypadku przedsiewnego stosowania nawozu zaleca się wymieszać go równomiernie z glebą do głębokości 20 cm.

Sposób przechowywania nawozu
Nawóz należy przechowywać w opakowaniach jednostkowych (big-bag), najwyżej w dwóch pionowych warstwach. Pouczenie o środkach ostrożności przy przechowywaniu i stosowaniu nawozu. Nawóz stosowany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza zagrożenia. Przy pracach z nawozem zaleca się stosowanie ochron oczu, dróg oddechowych oraz rękawic ochronnych. W przypadku zaprószenia oczu należy przemyć je dużą ilością czystej wody. Nawóz może być szkodliwy dla ludzi i zwierząt w razie jego spożycia. W przypadkach wystąpienia niepokojących objawów u ludzi lub zwierząt należy niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarskiej.

Okres przydatności nawozu do stosowania
Bezterminowy, pod warunkiem przestrzegania prawidłowych warunków jego przechowywania i składowania. W wyniku długotrwałego przechowywania nawozu zmianie może ulec jego opakowanie w wyniku starzenia (wyblaknięcie), co nie ma wpływu na jakość nawozu.

Zalety stosowania nawozu Turbo Magnezja

zwiększenie plonów do 30%
obniżenie kwasowości gleby
dostarcza drogocenny magnez
niezbędny w procesie fotosyntezy
wpływa na produktywność roślin
ułatwienie dostępu wody i powietrza do korzeni roślin, poprzez zlepienie się cząstek glebowych
nawóz naturalny, nieszkodliwy w stosowaniu, ekologiczny
chroni rośliny przed dużą intensywnością światła i nadmierną temperaturą
uaktywnia kompleks sorpcyjny
poprawia właściwości fizyczne, chemiczne i biologiczne
w znacznym stopniu wpływa na przyswajalność mikroelementów przez rośliny oraz takich składników jak potas, fosfor, magnez

Skład nawozów, niezależnie od tego, czy zawierają wapno tlenkowe czy węglanowe, zawsze wyrażony jest w ilości tlenku wapna, ponieważ wymaga tego Ustawa z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu. Nakazuje ona producentom informowanie o składzie nawozu poprzez podawanie zawartości tlenku wapna. Dzięki temu nawozy można ze sobą porównać i ocenić oraz umożliwia precyzyjne przeliczenie niezbędnej do zastosowania dawki wapna.

Polecamy nasze

Pozostałe produkty nawozowe