Producent nawozów granulowanych
Zamówienia: Pon - Pt 8.00 - 18.00
PFC2: ŚRODEK WAPNUJĄCY

Humi Wap Plus - nawóz wapniowy wysokoreaktywny



HUMI WAP PLUS to wysokoreaktywny środek wapnujący stworzony na bazie kredy jeziornej zawierający w swym składzie kwasy humusowe oraz dodatek węgla organicznego.Humi Wap Plus to ekologiczny i wartościowy nawóz. Służy do odkwaszania gleby. Do stosowania w sadach, uprawie warzyw, uprawach rolniczych czy roślin ozdobnych. Zawiera kredę jeziorną, kalcyt, miękki węglan wapnia, a także składniki organiczne, w tym węgiel organiczny i kwasy próchnicowe humusowe, fulwowe oraz huminy, a także mikro- i makroelementy: magnez, sód, azot, żelazo, potas, siarkę, bor, fosfor, mangan, cynk oraz miedź.



HUMI WAP PLUS reguluje pH gleby i sanityzuje ją, eliminuje patogeny: pleśnie, grzyby, bakterie gnilne i inne mikroorganizmy chorobotwórcze. Ogranicza także występowanie chwastów kwasolubnych. Umożliwia podnoszenie lub utrzymywanie odpowiedniego poziomu pH w glebie. Proces ten przyczynia się do poprawy i utrzymania zdrowego rozwoju korzeni włośnikowych odpowiadających za pobieranie składników pokarmowych, jak również zwiększenia odporności na wyleganie. Dzięki HUMI WAP PLUS gleba polepsza swą strukturę, a poziom próchnicy w ziemi zwiększa się. W efekcie rośliny są dobrze odżywione i silne, a to sprawia, że lepiej znoszą susze, przymrozki oraz stresy wegetacyjne. Ponadto, po regularnym stosowaniu nawozu, rośliny wydajniej pobierają makroskładniki z podłoża, co skutkuje uprawami o lepszej rentowności i parametrach, a także wyższymi plonami.

Humi Wap Plus jest niezbędny dla uzyskania wysokich i jakościowo dobrych plonów.

Zadeklarowane składniki pokarmowe:
Liczba zobojętnienia: 46
Granulometria: 90% (m/m) przechodzi przez sito o rozmiarze oczek 1mm
Tlenek wapnia (CaO) całkowity,% (m/m): 41,6% (Ca=29,7%)
Reaktywność: 90%
Składniki: Węglan wapnia nr CAS 471-34-1, CMC 1: Pierwotne surowce i mieszaniny
Informacje dodatkowe: Skład ziarnowy: 91% frakcja 2,0-6,0 mm.

Zakres stosowania
Nawóz przeznaczony jest do stosowania pod uprawy polowe, ogrodnicze, sadownicze, użytki zielone i poplony, na wszystkie gleby, niezależnie od ich składu mechanicznego. Daje dobre efekty w nawożeniu łąk, pastwisk oraz plantacji trwałych. Odkwasza glebę poprawiając równocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę.

Wielkości dawek
Dawki nawozu powinny być każdorazowo dobrane w zależności od rodzaju i pH gleby, zasobności gleby oraz uprawianych roślin. W przypadku stosowania nawozu pogłównie na rośliny nie należy przekraczać dawki 500 kg CaO/ha. Orientacyjne dawki nawozu w tonach/ha, w zależności od kategorii agronomicznej i pH gleb, przedstawia n/w tabela.

Nawóz można stosować w okresie od wiosny do późnej jesieni przed uprawą gleby lub pogłównie, gdy warunki wzrostu roślin uprawnych na to pozwalają. Nawóz należy rozprowadzać równomiernie po powierzchni pola przy użyciu dostępnych rozsiewaczy do nawozów lub ręcznie, za każdym razem w sposób wykluczający nawożenie pól i upraw do nawożenia tym nawozem nieprzeznaczonych. W przypadku przedsiewnego stosowania nawozu zaleca się wymieszać go równomiernie z glebą do głębokości 20 cm.

Sposób przechowywania nawozu
Nawóz należy przechowywać w opakowaniach jednostkowych (big-bag), najwyżej w dwóch pionowych warstwach. Pouczenie o środkach ostrożności przy przechowywaniu i stosowaniu nawozu. Nawóz stosowany zgodnie z przeznaczeniem nie stwarza zagrożenia. Przy pracach z nawozem zaleca się stosowanie ochron oczu, dróg oddechowych oraz rękawic ochronnych. W przypadku zaprószenia oczu należy przemyć je dużą ilością czystej wody. Nawóz może być szkodliwy dla ludzi i zwierząt w razie jego spożycia. W przypadkach wystąpienia niepokojących objawów u ludzi lub zwierząt należy niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarskiej.

Okres przydatności nawozu do stosowania
Bezterminowy, pod warunkiem przestrzegania prawidłowych warunków jego przechowywania i składowania. W wyniku długotrwałego przechowywania nawozu zmianie może ulec jego opakowanie w wyniku starzenia (wyblaknięcie), co nie ma wpływu na jakość nawozu.

Zalety stosowania nawozu Humi Wap Plus

zwiększenie plonów do 30%
dynamiczna mineralizacja słomy, resztek pożniwnych i innych substancji organicznych w glebie
obniżenie kwasowości gleby
wyższy poziom próchnicy/h5>
ułatwienie dostępu wody i powietrza do korzeni roślin, ponieważ powoduje zlepienie się cząstek glebowych
poprawia strukturę gleby
wspomaga nawożenie organiczne i mineralne
neutralizuje szkodliwe działanie metali ciężkich
dobrze odżywione i silne rośliny lepiej znoszące przymrozki, susze i inne stresy wegetacyjne
dostarcza roślinom niezbędny do funkcjonowania wapń i pierwiastki rzadkie
wpływa na polepszenie jakości zdrowotnych i technologicznych płodów rolnych

Skład nawozów, niezależnie od tego, czy zawierają wapno tlenkowe czy węglanowe, zawsze wyrażony jest w ilości tlenku wapna, ponieważ wymaga tego Ustawa z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu. Nakazuje ona producentom informowanie o składzie nawozu poprzez podawanie zawartości tlenku wapna. Dzięki temu nawozy można ze sobą porównać i ocenić oraz umożliwia precyzyjne przeliczenie niezbędnej do zastosowania dawki wapna.

Polecamy nasze

Pozostałe produkty nawozowe